Veshje me shumice tirane

Comments

Pjese kryesore e kesaj veshje eshte kemisha e gjate, me menge te gjata, te gjera ose te ngushta. Ne mes ajo shtrengohej nga nje brez leshi me ngjyra te ndryshme dhe shoqerohej ne pjesen e perparme nga nje perparse e leshte ose e pambukte me madhesi e zbukurime qe ndryshonin nga njera krahine ne tjetren. Ne stinen e veres, ne pjesen e siperme gruaja e veshur me kete kemishe mbante nje jelek, kurse ne dimer siper tij shtohej edhe nje mintan me menge te gjata si dhe nje xhoke prej shajaku.

Gjatesia, ngjyra dhe zbukurimi i xhokes ndryshonte veeanerisht nga pozita gjeografike apo zhvillimi i krahinave ku mbahej kjo veshje, duke krijuar keshtu vecori te shumta lokale. Ky variant ishte i perhapur ne disa fshatra te rrethit te Pukes, ne Malesine e Gjakoves rrethi Tropojene disa fshatra te rrethit te Hasit, si dhe ne disa fshatra te Rrafshit te Dukagjinit Kosove.

Futat kishin forme katerkendeshi, gjithashtu edhe ne keto krahina ajo qe vihej perpara ishte me e madhe se e pasmja. Si ne variantin e dyte edhe ne te tretin, ato prej leshi pelqeheshin ne ngjyra te erreta te zeze, kafe ose vishnje.

Pjese kryesore ne kete tip veshje eshte nje lloj fundi i gjere, me pala te vogla. Nen te vishej nje kemishe e ngushte, kurse ne pjesen e siperme vishej jeleku dhe nje si fanelle me menge te ngushta. Ne fshatrat e krahines se Zadrimes mbahej nje variant mbeshtjellese palat e se ciles vendoseshin vetem ne pjesen e pasme te trupit.

Diagram based 3 phase emergency stop on wiring diagram

Zakonisht ajo kishte ngjyre te zeze. Ne disa fshatra te Pukes dhe te Malesise se Gjakoves, mbeshjellsa, e cila zakonisht kishte ngjyre vishnje ose te gjelber dhe me rralle ngjyre vjollce, kishte nje pamje mjaft elegante dhe shoqerohej me corape te leshta te zbukuruar me disa motive disa ngjyreshe.

Ndersa varianti i mbajtur ne disa fshatra te krahines se Lumes Kukes dhe ai i mbajtur ne Shishtavec Kukes shoqerohej me mbathje te gjata, kembezat e te cilave beheshin te gjera dhe prej leshi me ngjyra te ndryshme.

Emertimi i ketij tipi percaktohet nga nje lloj pantallonash shume te gjera dhe me ngjyre te zeze. Ne pjesen e siperme te trupit grate e veshura me brekesha vishnin kemishe te shkurter, jelek ose mitan. Ne kembe mbathnin corape leshi me shume ngjyra. Gjithnje mbi brekesha ne pjesen e perparme vishej edhe nje perparese prej leshi e zbukuruar me kuadrate disa ngjyreshe. Ndersa ne koke mbanin shamia shume ngjyreshe te lidhura nen gushe, pa i palosur ne forme trekendeshi. Ne fakt kjo veshje eshte futur ne perdorim nga fillimi i shek.

Edhe kjo veshje burrash kete emertim e merr nga nje lloj fundi i bardhe, i bere me pelhure pambuku dhe me shume rrudha. Nen kete fund mbatheshin te mbathura te gjata, mbi te cilat nga nyje e kembes e deri tek gjuri visheshin kallei prej shajaku. Ne disa raste keto zgjateshin deri ne rreze te kofsheve, prandaj dhe quhen kofshare.

Veshje me shumicë nga Turqia

Ne pjesen e siperme vishej nje kemishe e shkurte me menge te gjera, jeleku dhe mengorja ne menyre te varura pas. Ne bel vinin nje brez te gjere leshi, mbi te dhe nje tjeter prej lekure te zbukuruar mbi te cilin futeshin e vareshin armet e brezit.

Ne stinen e ftohte pjese e kesaj veshje ishte edhe flokata e leshit. Ndonse ne koke vihej nje feste e bardhe me nje thumb ne mes. Deri ne fillim te shek. XX kjo veshje eshte mbajtur ne te gjitha trevat shqiptare, qe nga Kosova e deri ne Cameri. Pjeset me te rendesishme te kesaj veshje per burra jane; kemisha e me ngjyre te bardhe si dhe dollama ose cibuni i gjate prej shajaku.Veshje dhe aksesore te ndryshem per femije nga 0 deri ne 16 vjec! Cmime te arsyeshme dhe mundesi zgjedhjeje!

Motoja jone:-"I pari eshte klienti". Canta shpine pellushi me lol, te bukura dhe me nje supercmim Komplet per vajza me njebriresh masa, Tirane Tirana Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time. Aeroplan me bateri. Me vetkomandim, plot drita shumengjyreshe, me muzike dhe efekte per te argetuar vogelushet Queen, personazhi me i dashur i djemve qe pelqejne garat me makina, vjen me vetkomandim plot drita shumengjyreshe dhe me muzike Makinat me te bukura.

Prototype Studio.

veshje me shumice tirane

Mobileri Caushi. Eurobert Company. Irena Boutique. Foto Shop.

Veshje - tregti me shumicë

VSB Vizion Social. Want your business to be the top-listed Shop in Tirana? Albanian Store - dollari. Magnolia Studio. Instal Group.

veshje me shumice tirane

Comsec Distribution Sh. STANI organic gastronomy. Living Hotel.Kontakt Informacion Per me shume informacion rreth njoftimeve tona, ju lutem shikoni linket e meposhtme.

How to break into a shipping container with a lock box

Miresevini ne TopMarket. Logohu A jeni i ri ne website-in tone? Regjistrohu tani. Kerko tekst. Shteti Zgjidh nje shtet Albania. Shfaq vetem njoftimet me foto.

Lista kategorive. E disponueshme gjithashtu ne versionin mobile. Nuk u shtuan foto. Dergoja nje shoku Printo Njoftimin Njoftim Mbrojtja e bleresit. Vepro lokalisht te eleminosh mashtrimet. Metodat anonime te pagesave jane teper te pasigurta. Pagesat me cek nuk rekomandohen. Per me shume detaje, na kon Veshje shikime spam keqklasifikuar duplicated skaduar ofenduese.

Cmimi Me Marreveshje. Shitesi Matilda regj. Shfaq te gjitha njoftimet nga ky shites 4. Pershkrimi Komente Kontakto shitesin. Per me shume detaje, na kontaktoni ne nr. Ende nuk ka komente.

Logohu dhe behu i pari qe komenton! Ju duhet te logoheni ose te regjistroni nje llogari te re ne menyre qe te kontaktoni me reklamusin. Lehte dhe shpejt Publiko. Informacion Gjithcka qe publikoni ne Topmarket do te Reklamohet ne Facebook ne faqe me mbi mije fansa!Marka prestigjoze Italiane me Shumice! Cmime te ndryshme nga me ekonomiket me 3 Euro copa deri te markat e lluksit.

Produkte qe nuk i ka as nje tjeter ne treg!

Please with a lisp

Veshje, kepuce dhe aksesore per femra, meshkuj dhe femije. Produkte me super kualitet, cmime shume te mira dhe shumlloshmeri zgjedhjesh!

Tav 4.2-regimazione acque

Identifikohu Regjistrohu! Publiko Njoftim al English Albanian Italian. Per te gjithe ju individ, punonjes apo sipermarres qe deshironi te merrni nje leje qarkullimi me makine duhet te aplikoni online. Shesim Tend te madhe per lokale, Shkalle material hekuri etj 0. Inkubatore per zogj 0. Paisje per fast food 0. Distributor Kafeje 0. Shiten Paisje Per lokal dhe Dyqan Peshku 0. Kerkoj 3 bilardo Garlando ne gjendje te mir pune. Shiten karrike dhe tavolina restoranti 0. Porcini 0. Makin akulli produktor ekspres kafe mulli 0.

Shiten Pajisje per Estetike 0. Shes paisje inoksi 0. Shes databaza me numra shiptar 0. Shitet okazion 0. Shitet banak bar kafeje 0. Shesh veshje te firmave te ndryshme me shumice 0. Japim me qera karrige stola 0.

ATLETE ORIGJINALE ME SHUMICE NGA GJERMANIA

Perde italiane 0. Motivi Zgjidhni nje nga motivet -Njoftim i dublikuar me nje njoftim tjeter -Eshte shitur, dhene me qera ose nuk eshte me i vlefshem -Njoftuesi mashtron me te dhenat e njoftimit -Numri i telefonit nuk eshte i sakte -Tjeter.

I lexova dhe i pranoj Rregullat dhe Kushtet. Email juaj.Makineri ekspresi 14 kapsula te perfshira ne paketim. Baby Shop Albania. Ekspres kafeje Lavazza Touch per 4 funksione kafe preset e shkurter, e mesme, e gjate dhe rrjedhje te lire Buton per zgjedhje te temperatures se lengut te kafese. Sinjalizues per mungesen e ujit ne depozite.

Mjet per palester per tonifikim Forcon muskujt e krahut. Produktet qe po blihen se fundi tek aladini. Laptop HP A 2. Iperekspres Y3. Bokse Genius 2. Ekspres Lavazza Idola LM Ekspres kafeje Lavazza Touch per 4 funksione kafe preset e shkurter, e mesme, e gjate dhe rrjedhje te lire Buton per zgjedhje te temperatures se lengut te kafese.

Timon per Lojra me Makine Drift Esperanza Kane Uji me filtrues frutash 1. Llogari e re. Ekspres Ama Kapsul S24 9 L. Ekspres Ama Bianca S22 24 L. Kombinat Ariete Vintage 13 L. Frulator per Frape Fuego Silver 1 L.

Mirascreen G4 2 L. Karikues Wireless 4ne1 2 L. Tabel Druri dhe Numerator 2 L. Chipolino Karrige per Ngrenie Maxi 8 L. Cante per Femra me Portofol 3 L. Portofol per Femra 1 L.

Portofol lekure Guard 3. G 2 L. Cante per Meshkuj Pedro 2 L.Kozeta Morinaj. Range Rover Sports 3. Cmimi— i diskutushem nr kontaku Shum shpejt ne nje perbindesh i vertet,modifikim brenda dhe jasht dhe me motore 5. Be the first to know and let us send you an email when Bejm Veshje me Leter dhe Lyrje Makinash posts news and promotions.

Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time. Creative Collection. Auto Servis "Zaku". Gjimnazi Nils Bor. Muzike Popullore Shqiptare. Studio Dentare Rezident. Soni Dural.

Oda Bar. Klinika dentare "Dushi" Dr. Pretina Dushi. Farmaci BIMO. CPM Albania. Lady's Charm Albania. Gold Hand Casino. Gomisteri xhabafti. Agjensi Imobiliare EP. Astronomy Club Albania. SsangYong Albania. Shortcuts Address Telephone Alerts. Creative Collection Rruga Elbasanit, prane kendit te lojrave 7 xhuxhat. Mihal Grameno. Muzike Popullore Shqiptare rr.

Clotho Rruga Petro Nini Luarasi.Veshje dhe aksesore te ndryshem per femije nga 0 deri ne 16 vjec! Cmime te arsyeshme dhe mundesi zgjedhjeje! Motoja jone:-"I pari eshte klienti". Canta shpine pellushi me lol, te bukura dhe me nje supercmim Tirane Tirana Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Aeroplan me bateri.

LISS Store - Veshje për fëmijë

Me vetkomandim, plot drita shumengjyreshe, me muzike dhe efekte per te argetuar vogelushet Queen, personazhi me i dashur i djemve qe pelqejne garat me makina, vjen me vetkomandim plot drita shumengjyreshe dhe me muzike Makinat me te bukura. Prototype Studio. Mobileri Caushi. Eurobert Company. Irena Boutique. Foto Shop.

VSB Vizion Social. Want your business to be the top-listed Shop in Tirana? AZ e-Shop. Special Sydney. Market Billa Bathore. Inspiration Showroom Leter Murale. Aksesore Mobilerie. Class Carpet Capital Market Solution. Tirana online shop.

veshje me shumice tirane

thoughts on “Veshje me shumice tirane”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *